Web site sahiplerinin-yaptırmayı düşünün kişileri vermesi gereken temel kararlardan biri SEO ile ilgilenip ilgilenmemek. Sık karşılaşılan bir husus, olası getirilere karşı bir SEO kampanyasına yatırım maliyetidir. Bir diğeri, e-ticaret ve web sitesi sahnesine yeni gelenleri ezebilecek SEO terminolojilerinin göz korkutucu listesidir. Eğer yeni bir online girişimci iseniz ama SEO faydalarından ikna değilseniz, o zaman bu makale tam size göre! İşte SEO’nun neden önemli olduğunu ve bunu bir pazarlama tekniği olarak düşünmeniz gereken nedenlerden bazıları. SEO, diğer çevrimiçi pazarlama yaklaşımlarından daha ucuzdur. Ayrıca, sosyal medya pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamı ve e-posta pazarlaması gibi diğer tekniklerle karşılaştırıldığında daha yüksek ödül oranları sunar. İlk SEO planlama ve web sitesi tasarımı, programlama ve strateji içeren süreçleri kapsamak için önemli miktarda dolandırmanız gerekebilir, ancak daha hızlı ve daha uzun vadeli sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

“Google kazanmak için birine benzemeyin, birileri size benzesin”
– Anonim

SEO optimizasyonu stratejilerini uygulamak, arama motorunun sonuçlar sayfasında (SERP) daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Bu, hedef müşterileriniz sektörünüzün sunduğu ürün ve hizmetleri aradığında, büyük olasılıkla web sitenizi bulacağı anlamına gelir. Google’da web siteleriniz tekrar tekrar göründüğünde, kullanıcılar sitenizden ve işletmenizden haberdar olurlar. Bu, potansiyel müşterilerin web sayfalarınıza girişini ve dolayısıyla yeni müşteri sayısnızı artırır.

Paralı Reklamların Seo’ya olan etkisi

Tarşılır bir konu. Paralı reklam seoya etki eder mi? İlk yıllarda benimde hayır dediğim bu sorunun cevabını artık “evet” olarak güncelliyorum. Neden mi?

Basit mantıkla google’ı düşünün. Amacı kullanıcılara en doğru en hızlı en istedikleri bilgiyi en iyi sürede vermektir. Bu amaçla yola çıkan google’ın en basit sinyali “hemen çıkma oranı” çok çok çok önemlidir. Yaptığımız, yaptırdığımız web sitelerine giren kitleleri uzun tutmak önemlidir, onlara doğru iyi bilgi vermek sağlar bunları ancak o insanları ilk ön görünümü yapma hızını arttırmak için Google ADS tartışılmaz en iyi araçlarda. Ben diğer sıralara Facebook, instagram vb. reklamcılığı ekliyorum tabiki.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara