O Başlangıçta, site sahiplerinin vermesi gereken temel kararlardan biri SEO ile ilgilenip ilgilenmemek. Sık karşılaşılan bir husus, olası getirilere karşı bir SEO kampanyasına yatırım maliyetidir. Bir diğeri, e-ticaret ve web sitesi sahnesine yeni gelenleri ezebilecek SEO terminolojilerinin göz korkutucu listesidir. Eğer yeni bir online girişimci iseniz ama SEO faydalarından ikna değilseniz, o zaman bu makale tam size göre! İşte SEO’nun neden önemli olduğunu ve bunu bir pazarlama tekniği olarak düşünmeniz gereken nedenlerden bazıları. SEO, diğer çevrimiçi pazarlama yaklaşımlarından daha ucuzdur. Ayrıca, sosyal medya pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamı ve e-posta pazarlaması gibi diğer tekniklerle karşılaştırıldığında daha yüksek ödül oranları sunar. İlk SEO planlama ve web sitesi tasarımı, programlama ve strateji içeren süreçleri kapsamak için önemli miktarda dolandırmanız gerekebilir, ancak daha hızlı ve daha uzun vadeli sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

“Size başarı formülü veremem, ama başarısızlık formülünü verebilirim. Herkesi memnun etmeye çalışın.”
– Anonim.

SEO stratejilerini uygulamak, arama motorunun sonuçlar sayfasında (SERP) daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Bu, hedef müşterileriniz sektörünüzün sunduğu ürün ve hizmetleri aradığında, büyük olasılıkla web sitenizi bulacağı anlamına gelir. SERP’de tekrar tekrar göründüğünüzde, kullanıcılar sitenizden ve işletmenizden haberdar olurlar. Bu, potansiyel müşterilerin web sayfalarınıza iniş şansını artırır.

SEO Düşük Maliyetli Bir Reklam Stratejisidir

Site dışı SEO adı verilen bir SEO bileşeni, harici sayfaların veya sosyal medya kullanıcılarının web sitenizi bulabilmesini sağlar. SEO için optimize edilmiş olmak, sitenin müşterileri arama motoru dışındaki diğer platformlardan çekme potansiyelini artırır. Örneğin, Facebook veya Twitter’da içerik ve sayfanıza bağlantılar yayınladığınızda, web sitenizi tanıtabilir ve daha fazla müşteri çekebilirsiniz. SEO’nun ana hedeflerinden biri, organik aramalarla hedef kitleyi çekmek. Sitenizi ziyaret edenlerin sayısı satışlarınızı ve aboneliklerinizi etkiler. Ayrıca ürün ve hizmetlerinizin pazarlanmasını teşvik eder. Artan gelen trafik, işletmeler için her zaman iyidir çünkü daha fazla dönüşüm fırsatına eşittir.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve Google Analytics gibi SEO ile ilgili bazı araçlar, pazarınızı anlamanıza, trendleri analiz etmenize ve rakiplerinizin durumunu bilmenize yardımcı olacak nicel veriler sağlar. İçeriğinizi nasıl yapılandıracağınıza veya değiştireceğinize karar verebilmeniz için popüler ve değerli anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca, pazarınızın konum, etkinlik saatleri, arama sıklığı, kullanılan teknolojiler, ürün tercihleri ​​gibi davranışları hakkında bilgi verir. Tüm bu metrikler, kitlenizi, ihtiyaçlarını ve beklentilerini tanımanıza yardımcı olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara