Web Site Fiyatları Ne Kadar ?

Web site fiyatları konusundan bahsetmeden önce web sitesi nedir öncelikle ondan bahsedelim. İnternet sitesi günümüzde web ağları üzerindeki sayfaları metin olarak yada görsel ve animasyon şeklinde kullanıcılarına bilgi aktarmada veya hizmet olanakları sunmada kullanan sistemlerin bütününü kapsamakta olan bir belge topluluğu olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada siteleri kullananlar bir internet sayfasına http veya https gibi protokollerin güdümünde oluşan bileşenlerden meydana gelmiş benzersiz bir internet adresi kullanarak ulaşmaktadır.

 

Paketler Fiyat
Tek sayfa Web Site Fiyatı 169 TL
Kurumsal Web Site Fiyatı 690 TL
Kurumsal Prime Web Site Fiyatı 1490 TL
Özel Proje Web Site Fiyatı Teklif İsteyin

 

Burada ki adresler gerek duyulan dosya sistemlerine erişimi ve içeriğin sergilenmesini sağlayarak ziyaretçiye görsel bir sunum tarzında hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra internet siteleri çok güncel olarak kullanılmamasına rağmen hususi bir ip adresinden de sergileme hizmeti vermektedir. Bugün birçok kullanıcı bu sistemden yararlanmak adına web site fiyatları konusunda araştırmalar yapmaktadır.

Web Site Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Öncelikle web site fiyatları hakkında standart bir rakam vermek mümkün değildir. Çünkü birçok özellik ve içeriğe bağlı olarak web site fiyatları değişim göstermektedir. Bu noktada domain adları, grafik tasarımı ve arayüz seçenekleri gibi birçok etken web site fiyatları üzerinde etki etmektedir. Kurumsal firmalar için önemli olan arayüz bağlantılarının hızlı ve güçlü olması son derece önemliyken bu veri trafiğinin daha durgun olduğu kişisel sitelerde çok büyük bir öneme sahip olmayabilir. Yada grafik özellikleri çok daha gelişmiş olan bir site ile daha sade bir tasarıma sahip siteler arasında fiyat farkı olacaktır.

Web Sitesi İlk Olarak Ne Zaman Kullanıldı

İnternet siteleri tarihsel süreçte ilk olarak 1991 yılında geliştirilmeye başlamıştır. Sonrasında ise 30 Nisan 1993 tarihinde CERN tarafından www ön eki ile birlikte internet kullanıcılarının erişebileceği bir forma dönüşüm sağlanmıştır. Yine daha sonra 12 Nisan 1993 tarihinde ise ODTÜ üzerinde Ankara-Washington bölgeleri arasında bir kiralık hat vasıtasıyla Türkiye ilk internet bağlantısı ile tanışmış olmuştur.

Web Sitesi Nedir ve Hangi Amaçlara Hizmet Etmektedir

İnternet sitesi nedir sualine genel bir izah getirmek gerekmektedir. İnternet sitesi nedir sualine verilebilecek en kısa yanıt internet ağında barınan grafik tasarım ve web yazılım dilleriyle şekillendirilmiş bir tanıtım ve paylaşım biçimidir yönünde olabilir. İnternet siteleri veya diğer bir ismiyle web siteleri online mecrada yayınlandıkları adresler aracılığıyla kendilerini erişilebilir kılmaktadırlar ve bu teknolojik sistem oluşumu vasıtasıyla aynı sokak dükkanları yada sokak tabelalarında olduğu gibi kendi tanıtımlarını bizzat yapıp ziyaretçilerinin kendilerine ulaşmalarını sağlamaktadırlar.

İnternet siteleri, barındırma sunucularında yerleşik bir halde bulunmakta olan ve alan isminin analiz edilmesiyle erişilebilen yapılardır. Internet tarayıcı programları vasıtasıyla bilgisayar ekranlarında görüntülenmekte ve kullanıcıyla etkileşime geçebilmektedir.

Web Sitesi Örnekleri Nelerdir

– İlk olarak bu konuda online satış siteleri gelmektedir.

– Daha sonra ise birçok güncel konunun aktarıldığı haber siteleri sıklıkla takip edilmektedir.

– Oyun siteleri yine bu konuda birçok kullanıcıya sahip bulunmaktadır.

– Tanıtım siteleri birçok ürün hakkında bilgi edinmek isteyen kullanıcılara hitap etmektedir.

– Blog siteleri kişisel görüşlerin ve bilgilerin paylaşıldığı bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır.

– Kurumsal web siteleri birçok resmi ve özel kurum hakkında duyuru ve bilgi edinme amaçlı olarak kullanılmaktadır.

– Kişisel web siteleri bireylerin şahsi paylaşımlarını yaptıkları alanlar olarak kullanılmaktadır.

– Paylaşım siteleri yine kişi ve kurumların belli bir konu üzerine aktarım yaptıkları platformlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

– Forum siteleri de birbirinden bağımsız birçok konu hakkında bilgi ve görüş alışverişinin yapıldığı çeşitli farklı kullanıcıları bünyesinde barındıran bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sonuç olarak hayatımızın değişmez parçası haline gelen internet siteleri satın almak bugün birçok kişinin tercihi olsa da web site fiyatları açısından ortak bir standart bulunmamaktadır. Bu konuda kişisel zevk ve ihtiyaçlara yönelik olarak gelişen eklentilere göre bu fiyatlar değişim göstermektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara